Polski rynek kapitałowy
może wchłonąć ofertę akcji Ukrtelekomu. Jest to duży koncern, a w Polsce dawno nie było emisji podobnych
rozmiarów jak ta z Ukrainy
(ze sprzedaży 37,86 proc.
firmy władze chcą uzyskać
Aktualizacja: 23.02.2017 00:23 Publikacja: 24.03.2007 11:00
Polski rynek kapitałowy
może wchłonąć ofertę akcji Ukrtelekomu. Jest to duży koncern, a w Polsce dawno nie było emisji podobnych
rozmiarów jak ta z Ukrainy
(ze sprzedaży 37,86 proc.
firmy władze chcą uzyskać
1,6 mld dolarów - przyp. red.). Na warszawskiej giełdzie, oprócz rodzimych inwestorów, których aktywa są dość pokaźne, obecnych jest
również wielu zagranicznych graczy instytucjonalnych. Dlatego nie powinno być problemu z popytem na akcje telekomunikacyjnej spółki. Jednak nie należy zapominać, że Warszawa ma sporą konkurencję ze strony Londynu. Obecność na brytyjskim parkiecie to dla ukraińskich firm duży prestiż. Poza tym londyńska giełda jest o wiele bardziej popularna na Wschodzie niż warszawska. Potwierdzają to debiuty ukraińskich i rosyjskich spółek w ostatnich latach na parkiecie w Londynie. Zalety i rozmiar polskiego rynku wciąż jeszcze są słabo znane nad Dnieprem. Pomimo przewagi Londynu, przedstawiciele GPW powinni próbować namówić stronę ukraińską, aby akcje Ukrtelekomu trafiły na parkiet w Warszawie. Jeśli nawet nie uda się z ukraińskim telekomem, Kijów przynajmniej będzie znał silne strony polskiego rynku kapitałowego. W przyszłości taka wiedza może zaowocować debiutami innych ukraińskich firm w Warszawie.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM
Planowane przez rząd inwestycje trudno uznać za przełomowe. Kluczowe obecnie jest to, by je odpowiednio wykorzystać – mówi Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander BM.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas