Azoty Tarnów planują giełdowy debiut na czerwiec. Wcześniej przeprowadzą ofertę publiczną, w której planują sprzedać od 9,6 mln do 16 mln akcji serii B. 75 proc. nowych papierów ma trafić do rąk inwestorów instytucjonalnych, reszta - indywidualnych.
Apetyt branży chemicznej
- Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem pakietów kontrolnych ZA Tarnów i ZA Kędzierzyn i dlatego będziemy wykorzystywać każdą rynkową okazję do zrealizowania tych planów - powiedział Włodzimierz Zientarski, rzecznik Anwilu, spółki zależnej PKN Orlen. Dodał, że w grę wchodzi udział w ofercie. Wiele wskazuje na to, że i inne firmy z branży mogą też mieć apetyt na Tarnów.
Sektorem chemicznym jest także zainteresowane Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. - Jednym z kierunków rozwoju PGNiG jest rozszerzenie zakresu działalności grupy. Nie wykluczamy, że część zakładów wielkiej syntezy chemicznej, które mają być sprywatyzowane, może wchodzić w obszar naszych zainteresowań - powiedziała nam Joanna Zakrzewska, rzecznik PGNiG.
Jak wynika z naszych informacji, adresatami najbliższej oferty Tarnowa nie będą jednak podmioty z branży, ale fundusze inwestycyjne.