Aegon chce przejmować firmy ubezpieczeniowe

Aktualizacja: 27.02.2017 12:35 Publikacja: 12.06.2008 08:46

Niderlandzki potentat ubezpieczeniowy zamierza dokonać przetasowań w grupie i z apetytem spogląda na dynamiczne rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Jak podała agencja Bloomberga, na inwestycje w tej części kontynentu przeznacza do miliarda euro.

W ciągu pięciu lat Aegon chciałby wydatnie się tu umocnić, w czym pomóc mają przejęcia, porozumienia o partnerstwie i umowy o dystrybucji produktów. - Najbardziej prawdopodobne miejsca zakupów to nasze dotychczasowe rynki - powiedział dyrektor generalny Alexander Wynaendts. Firma działa dziś w siedemnastu krajach, z czego sześć leży w Europie Środkowo-Wschodniej

(m.in. chodzi o Polskę).

Na celowniku Aegonu znajdują się m.in. Turcja, Węgry, a także Indie. Ubezpieczyciel szuka też możliwości wejścia do Rosji. - Nasza działalność obejmuje terytorium ze 150 mln ludzi, którzy są nieubezpieczeni, a którzy żyją w warunkach wzrostu o wiele wyższego niż na rynkach dojrzałych - mówił Wynaendts.

Firma o ponad 16o-letniej historii 70 proc. przypisu składki generuje na rynku amerykańskim. Tam też zaangażowała się w duże inwestycje na rynku finansowym, które w I kwartale przyczyniły się do spadku zysku o 78 proc. wobec ubiegłego roku. Dlatego dziś Aegon zmienia akcenty w swojej strategii. W oświadczeniu z 2 czerwca czytamy, że do 2012 r. grupa chce angażować 50 proc. swojego kapitału poza USA, które pozostaną mimo wszystko najważniejszym dla niej rynkiem.

Akcje spółki są dziś o 39 proc. tańsze niż rok temu.

bloomberg

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego