Kuszące Ukraina i Rumunia

Aktualizacja: 26.02.2017 16:08 Publikacja: 07.08.2008 09:02

Wrocławska Teta chce wykorzystać przejętą w maju węgierską firmę VT-Soft do ekspansji w kolejnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

- Szczególnie zależny nam na Ukrainie. Polakom jest dużo trudniej robić w tym kraju interesy niż Węgrom, zwłaszcza w jego wschodniej rosyjskojęzycznej części - tłumaczył Marek Kamiński, dyrektor generalny VT-Soft z ramienia Tety. - Już rozmawiamy z ukraińskimi spółkami o współpracy operacyjnej - uzupełnił.

Teta zamierza na bazie VT-Softu stworzyć na Węgrzech tzw. centrum lokalizacyjne. Będzie zajmowało się adaptacją rozwiązań produkowanych przez grupę na kolejne rynki (tłumaczeniem i modyfikacjami uwzględniającymi różnice w systemach prawnych). Jako pierwszy nad Dunajem zadebiutuje Pyton Falcon - system wspomagający masową rekrutację - a potem inne produkty z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi (HR).

Polska firma rozgląda się również za najlepszym miejscem do budowy centrum programistycznego, gdzie powstawać będą nowe rozwiązania informatyczne dla całej grupy. - Najbardziej prawdopodobnym miejscem jest Rumunia - stwierdził Juliusz Żukowski, odpowiedzialny w Tecie za inwestycje.

Nie wykluczył, że Teta śmielej zaatakuje ten rynek. - Poważnie bierzemy pod uwagę akwizycje i prowadzimy nawet rozmowy w tej sprawie - stwierdził.

Stabilny wzrost organiczny (od kilku lat Teta rośnie średnio po około 20 proc.) oraz przejęcia mają sprawić, że w 2011 r. przychody grupy sięgną 180 mln zł. Plan na ten rok, podtrzymany niedawno przez przedstawicieli zarządu, zakłada obroty rzędu 100 mln zł. - Zarówno cel na ten rok, jak i na rok 2011 nie jest oficjalną prognozą - zastrzegł Żukowski.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego