ING Bank Śląski oferuje księgowość dla firm

ING Bank Śląski zaoferował usługi księgowe dla średnich i dużych firm. Mają one zapewnić obsługę księgową, a także kadrowo-płacową oraz system wspomagający rozliczenia z dostawcami i odbiorcami wraz z obsługa płatności.

Aktualizacja: 15.02.2017 04:41 Publikacja: 20.03.2013 14:58

Usługa jest skierowana do firm, które prowadzą pełną rachunkowość, o obrotach co najmniej 1,2 mln euro rocznie.

- Tradycyjne metody pozyskiwania klientów już nie są wystarczające , bo oferty banków się unifikują i coraz trudniej znaleźć wyróżnik. Dlatego postanowiliśmy zaoferować usługę, która będzie rzeczywistą wartością dodaną dla firm – mówi Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego

ING Księgowość obsługuje klientów w oparciu o skany dokumentów oraz dokumenty elektroniczne  , a usługa jest w pełni zintegrowana z systemem bankowości internetowej dla firm.

- Z  tej propozycji może skorzystać około 30 tys.  firm, które są naszymi klientami, bylibyśmy zadowoleni gdyby 10 proc. z nich czyli 3 tys. do końca tego roku z niej skorzystało – mówi Michał Bolesławski. Bank liczy też, że w dalszej perspektywie, dzięki tej usłudze przyciągnie nowych klientów.

Do obsługi każdego klienta wyznaczony jest księgowy z certyfikatem Ministra Finansów.

Przedstawiciele banku podkreślają, że ponad połowa tych przedsiębiorstw  korzysta z usług zewnętrznych firm rachunkowych i nie mają własnych księgowych.

Opłaty za korzystanie z usługi są zróżnicowane. Oferowane są cztery pakiety cenowe od 490 zł do 2990 zł miesięcznie, w zależności od zakresu obsługi,  m.in. od  liczby zaksięgowanych dokumentów, liczby pracowników w przypadku obsługi kadrowo-płacowej,itp.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego