Decyzja ta spowodowana jest zmianą strategii DZ Bank AG, który jest spółką macierzystą DZ Bank Polska (będącego jedynym właścicielem DM AmerBrokers) i wiąże się z koniecznością wypowiedzenia zawartych umów o świadczenie usług maklerskich. DM AmerBrokers na koniec czerwca miał otwartych prawie 3,5 tys. rachunków maklerskich.
Co teraz stanie się z jego klientami? Ich zlecenia będą realizowane jedynie do 20 września. Z kolei dostęp do systemu Amernet w celu dokonania transferu instrumentów finansowych i przelewu środków pieniężnych do innych instytucji zostanie odłączony z dniem 31 października 2013 roku. Aktywa, które nie będą zadysponowane przez klientów, do tego dnia zostaną przeniesione do instytucji finansowej wskazanej w decyzji Komisji Nadzoru Finansowego.
3,5 tys. otwartych rachunków maklerskich miał na koniec czerwca DM AmerBrokers – wynika z danych KDPW
DM Amerbrokers poinformował, że wspólnie z DM BOŚ opracował „wygodną" formułę przeniesienia aktywów do tej instytucji. Co ciekawe, DM BOŚ znowu jest beneficjentem zmian na rynku maklerskim. Kiedy KBC Securities ogłosił, że zmienia swoją strategię dla Polski, co w praktyce oznaczało m.in., że nie będzie już obsługiwał klientów indywidualnych, DM BOŚ podpisał z tą instytucją umowę, na mocy której klienci mogli m.in. bezpłatnie przenieść rachunek do brokera.
DM AmerBrokers oraz KBC Securities nie są jednak jedynymi instytucjami, które w ostatnim czasie zdecydowały się na zmianę strategii dla Polski. Zrobił to także Credit Suisse Securities, który przeniósł platformę tradingową z Warszawy do Londynu.