- Wybór na przewodniczącą rady nadzorczej KDPW traktuję jako dowód zaufania, jakim obdarzyła mnie Rada Depozytu. Dołożę wszelkich starań, aby Rada którą pokieruję, wspierała spółkę, jej zarząd i akcjonariuszy w realizacji wyzwań stojących przed polskim rynkiem kapitałowym i samym Krajowym Depozytem - jednym z gwarantów bezpieczeństwa systemu finansowego w Polsce – mówi Zaleska. Nowa przewodnicząca nakreśliła już główne zadania dla KDPW. -– Wśród priorytetów, które dostrzegam będzie m.in. przygotowanie i przeprowadzenie procesu autoryzacji KDPW jako centralnego depozytu papierów wartościowych zgodnie z unijnym rozporządzeniem CSDR, wprowadzenie w KDPW rozwiązań w zakresie rejestracji listów zastawnych w EUR, a także rozwój usług Repozytorium Transakcji KDPW_TR i Agencji Numerującej, które tworzą unikatową i kompleksową ofertę usług post-transakcyjnych w regionie CEE.  Krajowy Depozyt ma również do odegrania niebagatelną rolę w procesie edukacji ekonomicznej i promocji rynku kapitałowego oraz budowaniu skali polskiego rynku. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami rozpoczniemy nowy etap pozytywistycznej pracy u podstaw w tym zakresie, przywracającej atrakcyjność, konkurencyjność, a także zaufanie inwestorów i emitentów do naszego rynku – tłumaczy.

Wybór Zaleskiej na stanowisko szefa rady nadzorczej KDPW nie jest wielkim zaskoczeniem. Na rynku panuje bowiem niepisana zasada, że to właśnie prezes GPW jest jednocześnie szefem nadzoru w KDPW. Wcześniej stanowisko to zajmował Paweł Tamborski, poprzedni szef Giełdy.

Wiceprzewodniczącym rady nadzorczej KDPW jest Aleksander Proksa, dyrektor Departamentu Prawnego w Narodowym Banku Polskim. Wspólna kadencja Rady KDPW trwa trzy lata, a jej członków powołuje i odwołuje walne zgromadzenie.