Bank BGŻ BNP Paribas i Sygma Bank Polska, dwa banki francuskiej grupy BNP Paribas działające w Polsce, połączyły się tworząc jeden z najbardziej uniwersalnych banków na rynku (nazwa Sygma została zastąpiona marką BGŻ BNP Paribas).
- Możemy teraz zaoferować kompleksową ofertę klientom z każdego segmentu: od pożyczek ratalnych, przez karty kredytowe, obsługę firm, korporacji, sektora rolnego, kończąc na private banking i bankowości inwestycyjnej. Jestem przekonany, że połączenie dwóch komplementarnych banków sprawi, że łatwiej nam będzie zyskiwać udziały w kolejnych obszarach rynku - mówi Tomasz Bogus, prezes BGŻ BNP Paribas.
Dzięki połączeniu Bank BGŻ BNP Paribas stał się drugim największym wydawcą kart kredytowych w Polsce, z udziałem rynkowym na poziomie 13 proc. Jednocześnie udział w rynku pożyczek ratalnych wynosi 19 proc., co daje bankowi trzecią pozycję na rynku. - Rozszerzamy swoją ofertę o produkty, których u nas do tej pory nie było, czyli o kredyty ratalne i wzmacniamy pozycję w kartach kredytowych – dodaje Bogus.
BGŻ BNP Paribas po połączeniu z Sygma Bankiem umocnił się na siódmej pozycji na rynku pod względem sumy bilansowej. Po połączeniu obsługuje 2,65 mln klientów, w całej Polsce ma blisko 500 oddziałów i 140 własnych punktów obsługi klienta. Współpracuje z ponad 10 tysiącami partnerów, takich jak sklepy wielkopowierzchniowe czy specjalistyczne, za pośrednictwem których finansuje ratalne zakupy klientów.
- Stworzyliśmy bank gotowy do dalszego wzrostu na wymagającym rynku. W naszej nowej strategii stawiamy sobie za cel zbudowanie banku w pełni zintegrowanego i osiągnięcie ponad 5 proc. udziału w rynku w perspektywie trzech lat. Chcemy także zwiększać efektywność i dać naszym akcjonariuszom solidny zwrot, przy ROE na poziomie ok. 10 proc. Połączenie z Sygma Bankiem bez wątpienia nam w tym pomoże – dodaje Bogus,