Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Mercedes-Benz nawiązał współpracę z Google, dzięki czemu w przyszłych pojazdach tej marki znajdzie się oprogramowanie amerykańskiego giganta technologicznego.
W ten sposób niemiecki koncern chce konkurować z Teslą, która dysponuje zaawansowanym systemem komputerowym z funkcją podobną do automatycznego pilota. Od 2020 r. Mercedes pracuje nad analogicznym systemem wraz z producentem kart graficznych Nvidia. Oprócz tego potwierdzono zawarcie kontraktu przez Mercedesa z producentem czujników Lidar, przez co notowania tego podmiotu wzrosły o ponad 20 proc.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Jak wynika z ujawnionych ostatnio przez Biały Dom dokumentów finansowych, prezydent USA Donald Trump nabył oblig...
Hossa wyraźnie sprzyjała 500 najbogatszym biznesmenom świata. Ich majątki powiększyły się w 2025 r. o rekordowo...
Chiny miały w 2025 r. aż 1,2 bln dolarów nadwyżki handlowej. Wypracowały ją tak dużą, choć eksport do USA spadł...
Czechoslovak Group, czeski producent sprzętu pancernego i amunicji planuje ofertę publiczną na giełdzie w Amster...
Japońskie akcje mocno zyskiwały, a jen słabł w reakcji na doniesienia o tym, że rząd Sanae Takaichi dąży do prze...
Bank Światowy podniósł prognozę realnego wzrostu PKB Polski w 2026 r. o 0,2 pkt proc., do 3,2 proc. Lekko w górę...