Amerykańscy rządzący wydali pierwszy, niewiążący dokument dotyczący tego, jak wg nich powinny wyglądać prace nad uregulowaniem rynku kryptowalut.
Jednym z najważniejszych zagadnień poruszanych w dokumencie są oszustwa oraz nielegalny obrót pieniędzmi. Według szacunków Federal Trade Comission do początku 2021 r. korzystający z kryptowalut stracili z powodu oszustw ponad 1 mld dolarów. „Prezydent rozważy, czy w tej sprawie zwrócić się do Kongresu m.in. w sprawie zmiany ustawy o tajemnicy bankowej czy przepisów dotyczących nielicencjonowanych przelewów środków, aby dostosować je do potrzeb rynku wirtualnych walut oraz NFT” – stwierdzono w dokumencie.