Na poziomie operacyjnym drugi pod względem wielkości amerykański producent samochodów w III kwartale osiągnął 2,2 mld USD zysku. W tym samym okresie rok wcześniej było to 1,9 mld USD, czyli 34 centów na akcję. Analitycy ankietowani przez agencję Reuters oczekiwali spadku zysku operacyjnego do 30 centów na akcję.
Zysk netto koncernu wyniósł 1,63 mld USD, czyli 41 centów na akcję. Przychody spadły o 3 proc. rok do roku, do 32,1 mld USD. Rynek spodziewał się jednak mocniejszego spadku, do 30,9 mld USD.
W efekcie był to najlepszy trzeci kwartał w przeszło stuletniej historii firmy. Na rodzimym, północnoamerykańskim rynku koncern zarobił 2,3 mld USD, trzeci kwartał z rzędu wypracowując zysk przekraczający 2 mld USD. Negatywnie na wynik wpłynęła natomiast strata w wysokości 468 mln USD, poniesiona na rynku europejskim, gdzie sprzedaż samochodów spadła do najniższego poziomu od blisko 20 lat. Ford nie spodziewa się szybkiej poprawy sytuacji, zakładając, że w ciągu najbliższych dwóch lat straci na operacjach w Europie co najmniej 3 mld USD.