Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 13:12 Publikacja: 26.11.2016 08:31
Zostały one wysłane w kontenerach z Tajwanu do Singapuru. O ile celnicy z Hongkongu mówią o przechwyceniu największego od 20 lat nielegalnego transportu „materiałów strategicznych", o tyle władze Singapuru domagają się natychmiastowego zwrotu tych wojskowych pojazdów. Z przecieków wynika, że ośmiokołowe transportery opancerzone AV-81 należą do singapurskiej armii i zostały wykorzystane podczas manewrów przeprowadzanych na Tajwanie. Singapurskie wojsko często jest wysyłane na ćwiczenia do innych krajów, m.in. do USA, Australii, Indii, Niemiec. Ciężki sprzęt transportowany jest tam zwykle drogą morską, na pokładach statków należących do komercyjnych przewoźników. By odzyskać skonfiskowane transportery, Singapur będzie musiał negocjować z Ministerstwem Spraw Zagranicznych ChRL. Nie będzie to łatwe, gdyż władze w Pekinie mają za złe rządowi Singapuru to, że wsparł sprawę, jaką Filipiny wytoczyły Chinom w międzynarodowym trybunale arbitrażowym. Dotyczyła ona praw do niektórych wysepek na Morzu Południowochińskim. Pekinowi nie podoba się również zbyt bliska współpraca Singapuru z Tajwanem.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Koniec pewnej epoki. W sobotę na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway dotychczasowy prezes i główny akcjonariusz Warren Buffett ogłosił, że z końcem roku przejdzie na emeryturę. Zastąpić ma go Greg Abel.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Kontrolowany przez Warrena Buffetta wehikuł finansowy Berkshire Hathaway Inc. opublikował w sobotę wyniki za pierwszy kwartał tego roku, które pokazały znaczny spadek zysków operacyjnych w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Konglomerat, który posiada udziały w firmach z branż ubezpieczeniowej, transportowej, energetycznej, detalicznej i innych, ostrzegł również, że cła mogą dodatkowo uderzyć w zyski.
Kartel eksporterów ropy naftowej OPEC+ zdecydował o kolejnym zwiększeniu wydobycia. Od czerwca na rynek popłynie dodatkowe 411 tys. baryłek ropy dziennie.
Gospodarka USA skurczyła się w pierwszych trzech miesiącach 2025 roku. Było to głównie skutkiem dużego wzrostu importu, związanego z wojnami handlowymi rozpętanymi przez administracje Trumpa.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Koncern poinformował o znacznym spadku zysku w pierwszym kwartale, ponieważ walczy z zakłócającym wpływem amerykańskich taryf na światowy przemysł samochodowy. Zysk operacyjny wyniósł 2,9 mld euro, co stanowi spadek o 37 proc. rdr.
PKB strefy euro wzrósł w pierwszym kwartale o 0,4 proc. w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami. Dane te były dużo lepsze od prognoz. Niemcy i Francja uniknęły recesji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas