Późnym wieczorem Izba Gmin miała głosować nad poprawkami pozwalającymi na zyskanie przez deputowanych nieco większej kontroli nad procesem brexitu. Do zamknięcia tego wydania „Parkietu" nie był znany wynik tych głosowań. Na wtorek premier Theresa May zapowiedziała kolejne głosowanie nad umową o warunkach wyjścia z UE. Dwa poprzednie przegrała i zapowiada się na to, że przegra również tym razem. W rządzącej Partii Konserwatywnej coraz głośniej odzywają się głosy za odwołaniem pani premier.
Komisja Europejska ogłosiła w poniedziałek, że zakończyła przygotowania na wypadek bezumownego brexitu. Może do niego dojść już 12 kwietnia. Przygotowane środki awaryjne dotyczą np. wypłat świadczeń z budżetu UE, połączeń transportowych, wzajemności wizowej, połowów i świadczeń społecznych. Komunikat KE mówi, że w kwestii usług finansowych przyjęto „tymczasowe, ograniczone środki zapobiegające bezpośredniemu zakłóceniu centralnego rozliczania instrumentów pochodnych, usług centralnych depozytów dla podmiotów z UE, które obecnie korzystają z usług podmiotów brytyjskich".
Brexitowa niepewność trwa już od ponad dwóch lat i zaszkodziła również polskiej gospodarce. Analitycy Euler Hermes szacują, że w latach 2016–2018 niepewność towarzysząca brexitowi wpłynęła na zmniejszenie dynamiki polskiego eksportu o 3,2 mld euro. Odczuły to m.in. branże spożywcza i motoryzacyjna. Niepewność co do brexitu przyczyniła się do problemów z wypłacalnością brytyjskich importerów. Liczba upadłości brytyjskich firm wzrosła o 10 proc. w 2018 r. HK