Reklama

Pierwszy rok na plusie od 2014 r.

Największy niemiecki pożyczkodawca wypracował w 2020 r. zysk po raz pierwszy od 2014 r. Analitycy spodziewali się, że Deutsche Bank odnotuje stratę. Mimo pozytywnego zaskoczenia notowania spółki spadały podczas czwartkowej sesji o około 2,5 proc., do 8,5 euro.
Pierwszy rok na plusie od 2014 r.

Foto: AFP

Tylko w IV kwartale Deutsche Bank osiągnął 51 mln euro zysku w porównaniu z 325 mln euro straty, jakiej spodziewali się analitycy ankietowani przez Refinitiv. W całym roku prognozowano ujemny wynik na poziomie 201 mln euro, jednak niemiecki bank wypracował 113 mln euro zysku, w porównaniu z 5,7 mld euro straty w 2019 r. Wówczas jednak bank poniósł duże koszty związane z restrukturyzacją. Przychody w całym 2020 r. wyniosły nieco ponad 24 mld euro, co oznacza wzrost o blisko 4 proc.

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama