Zgodnie z wyliczeniami organizacji od stycznia 2020 r. do marca 2021 r. Wielka Brytania, Kanada, USA, Włochy, Francja, Niemcy i Japonia przeznaczyły na wysokoemisyjne źródła energii 189 mld USD, podczas gdy na te związane z OZE – 147 mld USD.
Dane pokazują, że najbogatsi nie wykorzystali szansy, jaką była pandemia, na zmianę swojego podejścia na bardziej proekologiczne. Co warto dodać, większość ze wspomnianych 189 mld USD państwa wydały, nie oczekując w zamian m.in. ograniczenia emisji bądź zanieczyszczeń. Aż 115 mld USD pochłonęło wsparcie branży motoryzacyjnej i lotniczej, która nie przedstawiła planów odejścia od wysokoemisyjnej działalności. GSU