We wtorek indeks szerokiego rynku wzrósł o 1,8 proc., czemu pomógł 2,2-proc. skok indeksu WIG20. Tempem indeksowi największych firm starał się dorównać mWIG40, ostatecznie kończąc dzień 1,3-proc. wzrostem. Na tym tle słabo wyglądał indeks najmniejszych firm, który podskoczył zaledwie o 0,5 proc., głównie przez bardzo słabą dyspozycję Shopera. Obroty na rynku sięgnęły niemal 1,3 mld zł.

Liderem byków wśród największych firm było Allegro, którego notowania podskoczyły o 7 proc. Dobrze prezentowały się także banki. Notowania mBanku, Banku Pekao oraz PKO BP wzrosły o odpowiednio 4,1 proc., 3,9 proc. i 2,7 proc. Na przeciwnym biegunie znalazły się spółki surowcowe. Notowania PGNiG, PGE oraz PKN Orlenu zniżkowały o odpowiednio 3,1 proc., 3 proc. i 1,4 proc. Wśród średnich spółek liderem byków był Kernel, którego notowania podskoczyły o 16,5 proc. Zwyżki ceny akcji firmy związane są jednak z wieściami dotyczącymi udanej kampanii siewnej innych ukraińskich grup rolnych jak Astarta czy IMC. Sprzedający szczególnie chętnie pozbywali się walorów Wirtualnej Polski, których cena spadła o 4,4 proc., co może mieć związek z publikacją kwartalnych wyników.

Indeks małych firm w górę starały się ciągnąć wspomniane już firmy ukraińskie. O 31 proc. wzrósł kurs akcji Coal Energy. Zdecydowany wzrost, o odpowiednio 10,6 proc. i 9,9 proc., odnotowały Astarta i IMC. Na przeciwnym biegunie był wspomniany już Shoper, którego akcje zniżkowały o 8 proc. z powodu słabszych od oczekiwań zysków w I kwartale, które były jednak prognozowane.