Po słabym otwarciu czwartkowej sesji inwestorzy próbowali odrobić część strat, jednak od godziny 10.00 do głosu ponownie doszli sprzedający sprowadzając indeksy na dzienne minima. Ożywienie widać było w końcówce sesji, ale kupującym zabrakło zdecydowania.
WIG20 na zamknięciu spadł do poziomu 2906,85 pkt. W ciągu sesji istotne wsparcie wyznaczała obroniona krótkoterminowa linia trendu wzrostowego trwającego od połowy marca. Kolejny poziom wsparcia to blisko położona okolica 2870-2878 pkt. którą wyznaczają lokalne minima z 5 i 12 kwietnia. Jeżeli przy tych wartościach indeksu blue chipów inwestorzy nie zaczną kupować akcji, to droga do dalszych spadków będzie otwarta, chociaż indeks ciągle będzie poruszał się wewnątrz średnioterminowego kanału wzrostowego.
WIG zakończył czwartkowe notowania na poziomie 49840.80 pkt. czyli 0,66 proc. poniżej poprzedniego zamknięcia. Najsilniej w czwartek taniały spółki o średniej kapitalizacji – indeks mWIG40 stracił 1,10 proc. Indeks małych spółek oddał 0,68 proc. Wśród 20 największych spółek na wartości traciło aż 18 z nich - podrożały jedynie udziały PBG i TVNu (o odpowiednio 0,11 proc. i 0,46 proc.).
Sytuacja na rynkach zagranicznych również była jednoznaczna. Inwestorzy pozbywali się akcji obniżając wartości głównych światowych indeksów. W Europie do największej przeceny doszło na giełdzie w Grecji, gdzie indeks ATGI zniżkował o 2,83 proc. W momencie zamknięcia giełdy w Warszawie spadały również indeksy na Wall Street. S&P500 tracił 0,47 proc., a NASDAQ 0,60 proc.
Odczyty czwartkowych danych makroekonomicznych negatywnie zaskoczyły rynek. Większa od oczekiwań okazała się liczba nowozarejestrowanych bezrobotnych, która ponownie przekroczyła poziom 400 tys. (odczyt wynosił 412 tys., a analitycy oczekiwali 380 tys.). Gorsza od oczekiwań był również wzrost podaży pieniądza w Polsce (licząc rok do roku wzrost wyniósł 10,8 proc. wobec oczekiwanych 8,2 proc.). W piątek podane zostaną kolejne ważne informacji makroekonomiczne – wzrost cen konsumentów w eurolandzie oraz w USA, oraz dane dotyczące produkcji przemysłowej USA.