Tydzień zakończył się zwyżką, a więc jest możliwość, że podczas najbliższych dni będziemy świadkami próby zakończenia fazy słabości. Pierwszą przesłanką wskazującą na zwrot na rynku będzie pokonanie szczytu z poniedziałku z 25 marca. Jest też szansa, by zakończył się okres relatywnej słabości polskiego rynku względem rynków zachodnich.
W sferze makroekonomii wydarzeniem tygodnia będzie zapewne publikacja raportu o stanie rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Ta jednak pojawi się dopiero w piątek. Zanim zaczniemy analizować zmiany liczby etatów oraz wielkość stopy bezrobocia, poznamy szereg innych zmiennych. Początek miesiąca to zwyczajowo okres publikacji wskaźników PMI. W świąteczny poniedziałek pojawiły się pierwsze wartości wskaźników PMI dla przemysłu. Głównie dla krajów strefy azjatyckich (Chiny, Indie i Japonia) oraz wskaźnik amerykański. Pierwszego dnia tygodnia pojawiły się również wartości wskaźnika ISM dla przemysłu oraz dynamiki wydatków na inwestycje budowlane.
Dla polskich spekulantów są to już wartości znane. Pierwszym dniem handlu jest bowiem wtorek. Tego dnia w planie jest publikacja niemieckiej inflacji oraz szeregu wskaźników PMI dla przemysłu liczonych dla krajów europejskich, w tym Polski. Pojawi się także wspólny wskaźnik dla strefy euro. Jeszcze przed południem poznamy stopę bezrobocia w tejże strefie. Na koniec dnia zaplanowano dane o dynamice zamówień w przemyśle amerykańskim.
Środa przyniesie ponownie wskaźniki PMI, ale tym razem będą to wersje usługowe i dotyczyć będą krajów azjatyckich. Przed południem poznamy szacunek marcowej inflacji eurolandu. O 14.15 opublikowany zostanie raport ADP, który zawierać będzie szacunek zmiany liczby etatów w amerykańskim sektorze prywatnym. Ma to być wstęp do piątkowego raportu rządowego. Przed końcem dnia pojawi się wartość usługowego wskaźnika ISM w USA. W czwartek oprócz wskaźników PMI dla usług w krajach europejskich poznamy również raport o planowych zwolnieniach w USA oraz cotygodniową informację o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla amerykańskich bezrobotnych.
W piątek czeka nas zapoznanie się z kolejną wersją dynamiki PKB w IV kw. 2012 r. i dynamiką sprzedaży detalicznej w strefie euro. W południe pojawi się informacja o dynamice zamówień w przemyśle, a po południu przyjdzie czas na wyczekiwany raport o stanie rynku pracy w USA.