Kto zatem kupuje? Można podejrzewać, że nie ci, którzy biorą udział w ankiecie. Tym samym przyjmujemy, że WIG20 ma potencjał do dalszej zwyżki, a ewentualne osłabienie miałoby raczej ograniczony zakres. Jest szansa na powiększenie odbicia po mocnym spadku wywołanym referendum w Wielkiej Brytanii.
WIG20 ma potencjał do dalszej zwyżki, a ewentualne osłabienie będzie miało ograniczony zakres.
Tydzień rozpoczyna się od japońskiego święta Dnia Oceanu. Nam, w przeciwieństwie do Japończyków, nie jest dane świętować, a więc skupiamy się na rynkach. Dziś pewnie niewiele się będzie działo, ale w sferze makro otrzymamy ciekawe dane dotyczące rynku pracy w Polsce. Pojawi się dynamika zatrudnienia i wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw. Oczekuje się, że ponownie tempo wzrostu płac zbliży się do 5 proc. r./r. Po południu poznamy dane o nastrojach na amerykańskim rynku nieruchomości. Jutro opublikowana zostanie brytyjska inflacja oraz niemiecki wskaźnik ZEW, a po południu poznamy kolejny pakiet polskich danych. Tym razem będzie to dynamika produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej oraz towarzysząca im dynamika cen na poziomie producentów. Chwilę później zza oceanu napłyną wieści o aktywności podaży na rynku nieruchomości (liczba wydanych pozwoleń na budowę oraz faktycznie rozpoczętych budów). W środę żadna z zaplanowanych na ten dzień publikacji nie powinna mieć znaczącego wpływu na rynek. W czwartek będzie tylko nieznacznie lepiej. Przed południem ciekawie będzie przy okazji ujawnienia dynamiki sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, a po południu posiedzenie zakończy Rada Prezesów EBC. W USA pojawią się dane o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a później również dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym oraz poznamy wartość indeksu wskaźników wyprzedzających. O ile wcześniejsze dni nie musiały wywoływać na rynku zamieszania, o tyle może się ono pojawić przy okazji publikacji wstępnych wartości wskaźników PMI dla przemysłu i usług największych gospodarek świata. Szczególnie interesować nas będą dane ze strefy euro, choć tego dnia będą publikowane także wskaźniki dla Japonii oraz USA.
W Stanach na dobre rozkręca się karuzela publikacji wyników finansowych spółek za II kw. Rozruch był powolny, ale w tym tygodniu raportów będzie już więcej. Wynikami pochwalą się m.in. Bank of America, Goldman Sachs, J&J, Microsoft, Qualcomm, PKN Orlen (polski rodzynek), AT&T, BNY, GM, Starbucks, GE i Honeywell.