Zwykle do tej grupy zalicza się dolara kanadyjskiego, dolara australijskiego, dolara nowozelandzkiego i południowoafrykańskiego randa. Indeks złożony z kursów tych czterech walut względem dolara amerykańskiego spadał od lipca 2011 r. do 20 stycznia tego roku. Ten spadek potwierdzał trend spadkowy cen na rynku surowców. Była to jedna z trzech najsilniejszych tego typu fal spadkowych „commodity currencies" w okresie minionych ponad 50 lat. Dwa wcześniejsze równie silne załamania kulminowały w latach 1985–1986 oraz pod koniec 2001 r. Od stycznia indeks ten zyskał ponad 10 proc., co jest najsilniejszą falą aprecjacji „walut surowcowych" od 2010 r. Można to generalnie traktować jako sygnał potwierdzający hipotezę, zgodnie z którą w styczniu tego roku doszło do zmiany – przynajmniej średnioterminowego – trendu na rynku surowców na wzrostowy.

Szczególnie wyraźnie ta zmiana trendu jest widoczna na południowoafrykańskim randzie. Kurs USD/ZAR spadł w ciągu minionych siedmiu miesięcy o ponad 20 proc. W przeszłości takie sygnały pojawiały się trzykrotnie, zawsze w pobliżu bardzo dobrych momentów do zakupu surowców (sygnały w marcu 1986, lipcu 2002 oraz maju 2009 r.).

W lipcu roczna zmiana cen nieruchomości w Chinach wyszła powyższej swych szczytów z 2013 i 2011 r., potwierdzając kontynuację hossy w tym segmencie chińskiego rynku. Ten sygnał – podobnie jak zachowanie „commodity currencies" – można potraktować jako potwierdzenie odradzania się popytu generowanego przez chińską gospodarkę.

Podobnie pozytywne sygnały pojawiają się nie tylko ze strony „starej gospodarki". W ciągu minionego roku Nasdaq Biotechnology Index stracił około 40 proc. wartości i 27 czerwca znalazł się na najniższym poziomie od dwóch lat. Od tamtej pory indeks wzrósł o ponad 20 proc. i wyszedł na najwyższy poziom od stycznia. Podobne sygnały – wzrost w 30 sesji o ponad 18 proc. startujący z dwuletniego dołka – pojawiły się w okresie minionych 22 lat jedynie trzykrotnie: w październiku 1998 r., sierpniu 2002 r. oraz w styczniu 2009 r. W każdym przypadku – niezależnie od krótkoterminowych losów indeksu po takim sygnale, które bywały różne – takie zrywy sygnalizowały trwałą zmianę średnioterminowego trendu i poprzedzały wzrost cen akcji amerykańskich spółek biotechnologicznych trwający odpowiednio 17 miesięcy, 20 miesięcy i 6,5 roku.