Po wyprzedaży, która przetoczyła się przez warszawski gieldę w minionym tygodniu, handlujący ochoczo zabrali się za odkupywanie przecenionych walorów. Pozytywne nastroje wyraźnie przeważały na rynku, co w kolejnych godzinach handlu pozwoliło indeksom szybko powiększyć przewagę. Krajowe wskaźniki poruszały się generalnie zgodnie z trendem obowiązującym na pozostałych europejskich rynkach akcji. Z tą różnicą, że krajowi inwestorzy przejawiali nieco więcej ochoty do kupowania. W rezultacie warszawski parkiet przez większą część sesji przewodził zwyżkom na Starym Kontynencie. Ostatecznie WIG20 finiszował ponad 1,7 proc. nad kreską.
Zwyżkom na giełdach sprzyjały doniesienia o zawieszeniu wojny handlowej pomiędzy USA oraz Chinami, które ostatnich tygodniach skutecznie zniechęcały do zakupów. Z poprawy nastrojów w największym stopniu skorzystały największe firmy z WIG20. Wzrost objął swym zasięgiem niemal cały indeks. Największym zainteresowaniem w tym gronie cieszyły się walory PKN Orlen, które dynamicznie odrabiały straty po silnej przecenie z piątkowej sesji. Kupujący byli też bardzo aktywni na papierach LPP i większości banków. Dobrą passę kontynuowały notowania CD Projektu, drożejąc najmocniej z całego indeksu. Okazji do zwyżek nie skorzystały jedynie Energa i Pekao, kończąc notowania pod kreską.
Śladem największych firm nie podążyły małe i średnie spółki, gdzie nieoczekiwanie dużo chętniej pozbywano się akcji . W tym segmencie rynku najbardziej rozchwytywane były akcje Eko Eksportu. Zyskały ponad 19 proc. w odpowiedzi na pozyskanie przez spółkę intratnego kontraktu z jednym z amerykańskich koncernów naftowych.