Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 02.07.2019 11:11 Publikacja: 02.07.2019 10:43
JAKUB BENTKE zarządzający, AgioFunds TFI
Foto: materiały prasowe
HUBERT KMIECIK dyrektor inwestycyjny Amundi Polska TFI
Foto: materiały prasowe
MAREK PRZYBYLSKI prezes, Aviva Investors TFI
Foto: materiały prasowe
ANDRZEJ NOWAK zarządzający, Axa TFI
Foto: materiały prasowe
RAFAŁ LERSKI członek zarządu i dyrektor inwestycyjny,BNP Paribas TFI
Foto: materiały prasowe
KRZYSZTOF SOCHA dyrektor inwestycyjny, Esaliens TFI
Foto: materiały prasowe
BOGUSŁAW STEFANIAK szef zespołu dłużnego, Ipopema TFI
Foto: materiały prasowe
MIKOŁAJ RACZYŃSKI dyrektor ds. strategii dłużnych, Noble Funds TFI
Foto: materiały prasowe
SEBASTIAN BUCZEK prezes, Quercus TFI
Foto: materiały prasowe
ADAM ŁUKOJĆ dyrektor departamentu zarządzania portfelami akcji, TFI Allianz Polska
Foto: materiały prasowe
ADAM SZYMKO zarządzający, Union Investment TFI
Foto: materiały prasowe
Po raz kolejny prezentujemy prognozy kilkunastu TFI, które miały za zadanie określić najlepszy ich zdaniem fundusz na kolejną połowę roku. Sześć miesięcy temu wśród propozycji najwięcej było funduszy akcji polskich, w tym małych i średnich spółek i – patrząc po wynikach – był to niezły wybór. Cała dwunastka sugerowanych wówczas funduszy jest dziś nad kreską, choć najlepiej od początku roku prezentuje się Skarbiec Spółek Wzrostowych, który wzrósł już o około 38 proc.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Fundusze dłużne czekały na taki miesiąc od dawna. Skok oczekiwań na obniżki stóp procentowych przyniósł solidną premię wycen obligacji skarbowych. Pytanie, czy okazja już całkiem przeszła koło nosa.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Wygląda na to, że krajowy rynek funduszy doczeka się przynajmniej niektórych zmian w przepisach, o jakie apelował od lat. Przepisy to jedno, bo żeby rynek mógł rozwinąć skrzydła, potrzeba też partnerskich stosunków z nadzorem.
Rentowności amerykańskich papierów skarbowych ostatnio spadają, ale do tegorocznych dołków jeszcze brakuje. W Polsce z kolei mamy za sobą bardzo silne umocnienie rynku obligacji. Warto kierować się trendem?
Perspektywy dla amerykańskich obligacji skarbowych są umiarkowanie negatywne – ocenia Tomasz Pawluć, zarządzający portfelem w zespole zarządzania instrumentami dłużnymi, Pekao TFI.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Jak tłumaczą zarządzający, krajowa giełda wpisuje się w globalny trend poszukiwania ciekawych rynków wschodzących, zyski spółek powinny dalej rosnąć wspierane przez ożywienie w gospodarce, a ceny akcji pomimo wzrostów pozostają niewygórowane.
Fundusze zdefiniowanej daty PPK w miarę swoich możliwości stabilizowały sytuację na warszawskim rynku, w czasie gdy OFE wyzbywały się akcji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas