Reklama

Efekt podwyżek cen w wynikach Dębicy

Mimo bardzo obiecującego I kwartału 2023 rok nie będzie łatwy dla producenta opon.
Leszek Szafran, prezes Firmy Oponiarskiej Dębica. Fot. mat. prasowe

Leszek Szafran, prezes Firmy Oponiarskiej Dębica. Fot. mat. prasowe

W trakcie środowej sesji akcje Dębicy drożały nawet o prawie 10 proc., czemu towarzyszyły wyższe niż zwykle obroty. Była to reakcja na lepsze od oczekiwanych szacunkowe wyniki kwartalne spółki. Producent opon udanie wszedł w 2023 rok, notując efektowną poprawę wyników. Zarząd jednak studzi optymizm, wyjaśniając, że rewelacyjne wyniki I kwartału są rezultatem wyższych cen sprzedaży realizowanych w transakcjach z podmiotami powiązanymi w tym okresie. – Zrealizowane ceny odzwierciedlają wpływ wzrostu kosztów surowców i energii w listopadzie i grudniu 2022 (spowodowanych czynnikami inflacyjnymi), które weszły w skład kalkulacji cen stosowanych w I kwartale 2023 r. Poziom osiągniętej marży w I kwartale br. ma zatem charakter nadzwyczajny i nie powinien być wyznacznikiem szacunku poziomu osiąganej marży w kolejnych okresach i całym roku 2023 – wyjaśnia Dębica.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama