Reklama

Nowy rok też pod znakiem pasma

Minimum 600 mln zł wyłożą w 2023 r. operatorzy na częstotliwości. Maksimum: kilka miliardów.
Nowy rok też pod znakiem pasma

Foto: AdobeStock

Jak pisaliśmy na łamach „Parkietu”, w kończącym się powoli 2022 roku operatorzy wydadzą na rezerwacje częstotliwości na kolejne lata ponad 2 mld zł. Przyszły rok nie będzie pod tym względem gorszy, jeśli Urząd Komunikacji Elektronicznej zrealizuje plan zapisany w ustawie budżetowej na 2023 r.

– W projekcie budżetu państwa na rok 2023, z tytułu wnoszonych przez operatorów telekomunikacyjnych jednorazowych opłat za dokonanie rezerwacji na kolejny okres wpisano kwotę w wysokości 600,6 mln zł – poinformował w odpowiedzi na nasze pytania UKE. Przy planowaniu budżetu założono wydanie decyzji o rezerwacji na kolejny okres pasma z zakresu 900 MHz na rzecz P4 (operator Play) oraz Polkomtelu.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama