Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Musimy odpowiadać na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość na świecie – mówił prezes BGK Mirosław Czekaj, prezentując założenia strategii banku na lata 2025–2030. – Naszym celem jest budowanie odporności polskiego społeczeństwa, związanej z bezpieczeństwem, również tym fizycznym, transformacją energetyczną oraz mobilizacją kapitału inwestycyjnego na rozwój nowych technologii – podkreślał prezes.
Nowa strategia opiera się na trzech kluczowych filarach: stymulowaniu rozwoju innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki, wsparciu działalności samorządów i społeczności lokalnych, a także partnerstwie finansowym na rzecz instytucji publicznych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rząd analizuje zmiany w podatku obrotowym od sprzedaży detalicznej. W grę wchodzi wzrost stawek, jak i objęcie daniną nie tylko handlu stacjonarnego, ale i internetowego.
W środę Sejm udzielił wotum zaufania dla obecnego rządu z premierem Donaldem Tuskiem na czele. Ryzyko polityczne wokół rynku nieco zmalało.
Spadkowy koniec tygodnia na warszawskiej giełdzie. Pod presją były przede wszystkim banki oraz Allegro.
Docelowo to Bank Pekao SA ma stanąć na czele nowej grupy bankowo-ubezpieczeniowej, a akcje PZU SA mają zostać wycofane z giełdy. Powodzenie tej operacji zależy od tego, czy uda się zaspokoić interesy wszystkich akcjonariuszy.
Czwartek na GPW przyniósł spadki. W centrum uwagi inwestorów były przede wszystkim banki centralne.
Od lipca rusza piąta edycja programu wsparcia pokrycia analitycznego autorstwa GPW. Objąć ma on 65 spółek. Oprócz firm z rynku głównego mają to być też spółki z NewConnect oraz Catalyst.