Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 10:20 Publikacja: 04.07.2022 21:00
Foto: AdobeStock
Trochę to trwało, ale poznaliśmy w końcu komplet osób, które mają zasiąść w zarządzie GPW nowej kadencji. Do prezesa Marka Dietla i Izabeli Olszewskiej, która będzie kontynuowała pracę na GPW i która jako pierwsza wyszła zwycięsko z konkursu prowadzonego przez radę nadzorczą, mają dołączyć trzy nowe osoby (pod warunkiem uzyskania zgody KNF). Ich nazwiska wzbudziły sporą konsternację na rynku.
Członkiem zarządu ds. finansów został Adam Młodkowski. W przeszłości pracował m.in. w PKO BP, Pekao, Polskiej Grupie Zbrojeniowej, SGB Banku czy też Pocztylion – Arka PTE. W ostatnich latach związany był z grupą GPW. Od września 2020 r. był wiceprezesem TGE. Na członka zarządu ds. operacyjnych i regulacyjnych wybrana została Monika Gorgoń. Od lat również związana jest z grupą GPW. Pełniła do tej pory funkcję dyrektora nadzorującego obszar compliance, ryzyka, ciągłości działania, AML i kontroli wewnętrznej. Wcześniej pracowała też w grupie Citi oraz Orange Polska. Funkcję członka zarządu ds. informatycznych powierzono z kolei Tomaszowi Dąbrowskiemu. W przeszłości był on związany m.in. z grupą Raiffeisen. Był jednym z założycieli i wiceprezesem domu maklerskiego Q Securities. Następnie pełnił funkcję członka zarządu Poczty Polskiej, a później członka zarządu Banku Pocztowego. Ostatnio prowadził działalność gospodarczą w zakresie zarządzania.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mamy rekordy na warszawskiej giełdzie, niedługo zaczną spadać stopy procentowe. To jest dobry czas, aby zainwestować w promocję i marketing rynku kapitałowego – mówi Tomasz Bardziłowski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu obligacje skarbowe sześciu serii o łącznej wartości 8 291,9 mln zł, podał resort. Popyt wyniósł łącznie 10 217,1125 mln zł.
Posiadacze hipotek ze stałym oprocentowaniem mogą czuć się coraz bardziej sfrustrowani, bo ich raty nie spadną w najbliższym czasie. Jaką ofertę przygotowują dla nich banki?
Chociaż w piątek indeksy warszawskiej giełdy notowały niewielkie zmiany, to emocji na szerokim rynku i tak nie brakowało. W centrum uwagi było m.in. Dino, JSW, Alior, Będzin czy też Spyrosoft.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
– To historyczny moment dla polskiego rynku kapitałowego i symbol zaufania inwestorów do siły naszej gospodarki i potencjału polskich spółek – tak zdobycie przez indeks szerokiego rynku poziomu 100 tys. pkt skomentował Tomasz Bardziłowski, prezes GPW.
W czwartek WIG przebił pierwszy raz w historii poziom 100 tys. pkt. Wydarzenie to nie uszło uwadze m.in. ministrowi finansów, Andrzejowi Domańskiemu oraz przewodniczącemu KNF Jackowi Jastrzębskiemu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas