Wymagane informacje o zagrożeniach związanych z klimatem obejmowałyby również ujawnienie emisji gazów cieplarnianych spółek, które stają się powszechnie stosowaną miarą.
Komisja uzasadnia decyzję kilkoma ważnymi czynnikami. Firmy nie wiedzą, których zasad przestrzegać, co udostępniać i w jaki sposób to komunikować. Jednocześnie inwestorzy próbują się dowiedzieć, jak porównać różne standardy, jak korzystać z nieprecyzyjnych danych i jak rozpoznać, czy są one w ogóle precyzyjne. Zainteresowanie inwestorów danymi klimatycznymi staje się jednym z ważnych elementów w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Dotychczasowa sytuacja często prowadziła do frustracji.
SEC zakomunikowała, że nowe regulacje wprowadza w wyniku analiz istniejących na rynkach globalnych regulacji i konsultacji z uczestnikami rynku. Powstałe w wyniku tych działań przepisy mają na celu poprawę dostępnych danych oraz umożliwienie inwestorom podejmowania bardziej świadomych decyzji. Ponadto dzięki standaryzacji inwestorzy i ich doradcy mogą zarówno śledzić dane, jak i skutecznie porównywać dane z różnych firm i sektorów.
Nowe podejście będzie oznaczało konieczność wyodrębniania w sprawozdaniach finansowych wpływu ryzyka, w tym ryzyka związanego z klimatem, na wyniki finansowe. Innymi słowy, przedsiębiorstwa będą musiały odzwierciedlić wpływ burz, huraganów na takie pozycje jak przychody oraz dostarczyć informacji o tym, jakie podjęto działania.
Innym ważnym elementem jest zapewnienie bezstronnej kontroli ujawniania informacji dotyczących emisji gazów cieplarnianych. Zgodnie z nowymi zasadami wymagane będzie ujawnianie informacji o emisji gazów cieplarnianych w ramach Scope 1 i Scope 2. Zakłada się również niezależną weryfikację w przypadku największych przedsiębiorstw. Zdaniem SEC takie podejście będzie znaczącym krokiem w promowaniu dokładności i wiarygodności. To może jednak stanowić pewien problem w przypadku ujawniania negatywnych informacji i w sytuacji, kiedy firmy chcą przyciągać i zatrzymywać inwestycje. Włączenie niezależnego audytu zmniejszy ten konflikt oraz podwyższy wiarygodność prezentowanych danych.