Reklama

Grupa Tauron coraz bliżej przeniesienia aktywów do NABE

Spółka deklaruje, że jest gotowa do wydzielania węglowych aktywów. Liczy, że w najbliższych tygodniach podpisze pierwszą umowę.
Grupa Tauron coraz bliżej przeniesienia aktywów do NABE

Foto: Adobestock

Tauron w I kwartale wypracował 1034 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 900 mln zł zysku rok wcześniej. Z kolei zysk operacyjny urósł do prawie 1,7 mld zł z 1,35 mld zł, a EBITDA do 2,23 mld zł z 1,96 mld zł. W górę mocno poszły też przychody. Grupie pomagała sytuacja rynkowa.

– Na wzrost wyników istotny wpływ miało saldo doszacowania różnicy bilansowej w dziale dystrybucji o wartości ponad 600 mln zł. To pochodna sytuacji rynkowej i znaczącego wzrostu cen energii elektrycznej w stosunku do ubiegłego roku – podkreśla wiceprezes Tauronu Krzysztof Surma.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama