Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Od lipca kurs akcji producenta AGD konsoliduje się wzdłuż średniej z 50 sesji, próbując „uklepać” dno bessy. Spłaszczony wykres w połączeniu ze spadkiem wolumenu to potencjalna formacja bazy. Listopad przyniósł próbę wybicia górą, ale w minionym tygodniu cena zatrzymała się niemal w punkt na oporze 75 zł, wyznaczonym przez lokalne, lipcowe maksimum. Zwrot w dół odbył się na wysokich obrotach i wykupieniu sygnalizowanym przez RSI i MACD. Byki stoją teraz przed ważnym testem i albo utworzą „ucho” i ponowią próbę wybicia górą, albo cena wróci do średniej z 50 sesji (lub niżej) i zaneguje formację.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ubiegły tydzień co prawda nie przyniósł rekordów w USA czy w Niemczech, ale też nie zanegował trendu wzrostowego mimo szeregu ryzyk. Rozpędzony krajowy rynek wzniósł się na kolejne szczyty.
Od sporych spadków rozpoczął się sierpień. Z jednej strony inwestorzy wreszcie zareagowali na kolejne amerykańskie cła, a do tego doszły słabe dane z tamtejszego rynku pracy. W USA znów zmieniły się oczekiwania co do stóp procentowych.