Na początku stycznia Wrocław zażądał od konsorcjum 73 milionów złotych.
"Na mocy zawartego porozumienia o polubownym zakończeniu sporu poprzednie konsorcjum zgodziło się pozostawić na terenie budowy wszelki sprzęt budowlany oraz zaplecze budowy do wykorzystania przez nowego wykonawcę, w tym: ciężki sprzęt budowlany, żurawie oraz niezbędną infrastrukturę techniczną, m.in. wszelkie przyłącza energetyczne i ciepłownicze, a także wewnętrzne drogi dojazdowe. Umożliwi to natychmiastową kontynuację prac przez nowego wykonawcę - firmę Max Boegl, bez potrzeby demobilizacji i mobilizacji placu i zaplecza budowy, które wg ekspertów mogłoby wynieść ok. 90 dni." - [link=http://www.2012.wroc.pl/news/82/Spolka-Wroclaw-2012-podpisala-porozumienie-z-poprzednim-wykonawca-stadionu.html]podano w komunikacie.[/link]
"W związku z przekazaniem infrastruktury i urządzeń zaplecza budowy oraz zaoszczędzenia czasu na demobilizację i mobilizację placu budowy Miasto Wrocław rozliczy część naliczonych kar, dotyczących rozwiązania umowy i ostatecznie ich wysokość wyniesie: 16 milionów 382 tysięcy złotych" - napisano w komunikacie. Proces przekazywania placu budowy rozpoczął się 2 lutego. Wcześniej sąd zakazał konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa SA uniemożliwiania i utrudniania właścicielowi, a więc gminie Wrocław, dostępu do nieruchomości.
Na mocy porozumienia strony wycofały także wszelkie prowadzone przeciwko sobie sprawy sądowe i inne działania mające na celu dochodzenie wzajemnych roszczeń.
Władze Wrocławia 30 grudnia ubiegłego roku wypowiedziały podpisaną w kwietniu zeszłego roku umowę na budowę stadionu, ponieważ - ich zdaniem - wykonawca miał kilkumiesięczne opóźnienia i nie był w stanie zakończyć prac w terminie. W połowie stycznia podpisano umowę z nowym wykonawcą - firmą Max Boegl, która ma wybudować stadion do końca czerwca 2011 r.