Deweloper pobił więc własny rekord – klika dni wcześniej sprzedał warszawski biurowiec Konstruktorska Business Center. Wartości transakcji nie ujawniono, ale nieoficjalnie jest ona szacowana na 120 mln euro.

– Te transakcje świadczą nie tylko o atrakcyjności naszych aktywów, ale także o  pozytywnym nastawieniu inwestorów na europejskich rynkach, mimo niepewności, jaką wywołało referendum w Wielkiej Brytanii. Polska pozostaje z jednym z najchętniej wybieranych rynków do inwestowania – mówi Marian Herman, członek zarządu HB Reavis ds. finansowych.

Aktualnie w Polsce HB Reavis realizuje projekt West Station przy Dworcu Zachodnim w Warszawie razem ze spółką Xcity Investment (Grupa PKP). To dwa biurowce o powierzchni 30,4 tys. i 37,9 tys. mkw., które zostaną oddane odpowiednio pod koniec tego roku i w III kwartale 2017 r. Firma jest także w trakcie uzyskiwania zezwoleń na budowę wieżowca na rogu Chmielnej i Jana Pawła II – może to być najwyższy budynek w Unii Europejskiej.

Grupa HB Reavis działa w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Turcji. Dysponuje aktywami o wartości netto 1,2 mld euro.