Firma funkcjonująca do niedawna pod szyldem Mobile Partners został przejęta przez będącego również na małej giełdzie dewelopera Śląskie Kamienice – ma prowadzić działalność w oparciu o aktywa niepublicznej spółki Hornigold.

Śląskie Kamienice specjalizują się w rewitalizowaniu nieruchomości, część mieszkań sprzedają, część przeznaczona jest pod wynajem krótkoterminowy – także pod marką Hornigold.

Hornigold REIT będzie początkowo zarządzać portfelem przejętym od spółki Hornigold i na tej bazie rosnąć. Strategia przewiduje m.in. tworzenie condohoteli – i sprzedaż apartamentów zewnętrznym inwestorom przy gwarantowaniu im udziału w zysku z najmu. Przedsiębiorstwo chce też przejmować zarządzanie portfelami apartamentów czy hotelami. Ponadto, jak sama nazwa wskazuje, spółka chce działać jak REIT, czyli dzielić się regularnie zyskami z akcjonariuszami.

Wiosną tego roku akcje Śląskich Kamienic były wyceniane na NewConnect na 5,14 zł – przed weekendem kurs spadł do 3,33 zł. W wakacje firma zebrała z emisji akcji 1,09 mln zł. Inwestorzy obejmowali walory po cenie 5 zł.

Z kolei akcje Mobile Partners były wiosną wyceniane na 27 gr, do połowy września kurs spadł do 11 gr. Teraz papiery kosztują 14 gr. ar