Działający na siedmiu rynkach Atal sprzedał 717 lokali, o 2 proc. więcej niż rok wcześniej. Sprzedaż kwartalna ustępuje tylko rekordowej końcówce 2017 r., kiedy to nabywców znalazło 745 mieszkań. Za to sam marzec okazał się najlepszym miesiącem w historii: deweloper sprzedał 303 mieszkania. – W I kwartale bardzo wyraźnie, o kilkadziesiąt procent, przekroczyliśmy wewnętrzne prognozy sprzedaży – przyznaje Zbigniew Juroszek, prezes Atalu. Wskazuje, że kwartał do kwartału sprzedaż wzrosła o prawie 14 proc., a w kolejnych miesiącach spodziewane jest utrzymanie tendencji. Juroszek podtrzymuje, że w całym 2019 r. spółka chce podpisać 2,5 tys. umów. W 2018 r. sprzedaż skurczyła się o 13,2 proc., do 2,42 tys. lokali. Systematycznie rośnie udział relatywnie nowych dla Atalu rynków – Poznania i Trójmiasta.
Dobrą passę chce utrzymać notowana na Catalyst spółka Victoria Dom. W I kwartale deweloper znalazł nabywców na 365 mieszkań, o 89 proc. więcej niż rok wcześniej – to najlepszy w historii trzymiesięczny wynik. W całym 2019 r. firma chce sprzedać 1,5 tys. lokali. Już w 2018 r. Victoria była gwiazdą, bo na spadkowym rynku zanotowała prawie 31-proc. wzrost, zawierając 1,06 tys. umów deweloperskich. Deweloper działa wyłącznie w stolicy. – Wyniki za I kwartał potwierdzają kontynuację silnego trendu wzrostowego. W Warszawie obserwujemy niesłabnący popyt na lokale – komentuje Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii.
Lokum Deweloper znalazł nabywców na 89 mieszkań, o 71 proc. mniej rok do roku. To efekt niskiej oferty i opóźnień natury administracyjnej. Działająca we Wrocławiu i Krakowie firma chce przyspieszyć z inwestycjami, w całym roku spodziewa się sprzedać około 800 mieszkań.