Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Taki ruch rozważa GTC, giełdowa firma budująca biura i centra handlowe w naszym regionie Europy. – Koncentrujemy się głównie na nieruchomościach komercyjnych, a w szczególności na projektach biurowych, które stanowią ponad 60 proc. przychodów grupy. Szukając nowych możliwości rozwoju, pracujemy nad różnymi projektami. W banku ziemi posiadamy tereny przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe i rozważamy ich zagospodarowanie. Ten segment rynku jest z pewnością interesującym kierunkiem rozwoju, lecz na ogłaszanie szczegółów jest jeszcze za wcześnie – mówi Yovav Carmi, prezes GTC.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Sprzedaż lokali nabywcom detalicznym spowolniła, ale deweloper uruchamia nowe inwestycje. Wyniki ma napędzać duży kontrakt dla funduszu PRS.
Terminowa spłata dużej serii obligacji przez spółkę matkę w Belgii została bardzo dobrze odebrana przez polskich inwestorów. Nie jest to jednak koniec wyzwań.
W krótkim terminie sytuacja branży jest raczej trudna. W średnim i długim jestem o budownictwo spokojny – mówi Damian Kaźmierczak, wiceprezes i główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.
W poniedziałek belgijska spółka matka musi wykupić obligacje za 80 mln euro. Miesiąc później zapada mała seria w Polsce, o wartości 30 mln zł.
Przejęcie Budnera z gruntami i zespołem pozwoli na ekspansję w segmencie mieszkań popularnych.
Budner praktycznie nie ma bieżącej oferty mieszkań, ale ma atrakcyjny bank ziemi w Trójmieście i doświadczoną kadrę. To doby moment na przejęcie, wraz ze stopniową poprawą popytu w segmencie mieszkań popularnych.