Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Na razie rynek ten został zdominowany przez domy maklerskie. Biznesem zainteresowały się jednak nie tylko największe podmioty, ale także mniejsi niezależni brokerzy. Dla tego typu pośredników to szansa na nowy biznes. Jednocześnie pośrednicy przyznają, że rynek agenta emisji to wciąż wielka niewiadoma i potencjalne korzyści z tej działalności też nie są takie oczywiste.
– Z jednej strony nowa funkcja agenta emisji, przy odpowiedniej skali i odpowiednim ułożeniu oraz wyważeniu czynników ryzyka, może się stać ciekawym strumieniem przychodów dla mniejszych i niezależnych domów maklerskich. Należy jednakże pamiętać, że z końcem czerwca domy maklerskie straciły możliwość otwierania nowych ewidencji obligacji. Dodatkowo ciężko obecnie ocenić, jak pod wpływem wprowadzanych zmian zachowa się rynek z punktu widzenia liczby emisji obligacji i certyfikatów. W naszej ocenie ich liczba będzie spadać, ale mogą to być większe emisje – mówi jeden z przedstawicieli branży maklerskiej. Obawy mają też inni brokerzy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W czerwcu w skali całego rynku przybyło 31,9 tys. rachunków maklerskich. Liderem w przyroście kont niezmiennie pozostaje XTB - wynika z danych KDPW.
Akcje XTB w poniedziałek znów wyraźnie traciły na wartości. Była to już piąta z rzędu spadkowa sesja dla tej spółki, wokół której zaczęły się gromadzić ciemne chmury. Czy doprowadzą one do ulewy, czy jednak przebije się przez nie słońce?
Akcje XTB w poniedziałek wyraźnie traciły na wartości. Jest to już piąta z rzędu spadkowa sesja dla tej spółki, wokół której zaczęły się gromadzić ciemne chmury. Firma pracuje nadal nad ulepszeniami, w tym także jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo.
W czerwcu średnie dzienne obroty na GPW wyniosły 2,16 mld zł, co jest nowym rekordem w historii naszego rynku. Zdecydowana większość z nich znów jednak przeszła przez zagranicznych brokerów.
Firma XTB oficjalnie już ruszyła z nowym produktem. Mowa o indywidualnym koncie zabezpieczenia emerytalnego (IKZE).
- Aby klienci mogli lepiej zorientować się co jest dopasowane do ich potrzeb i poziomu akceptacji ryzyka potrzebują wsparcia ekspertów. Dopiero wtedy odważniej inwestują - mówi Samer Masri, dyrektor BM PKO BP.