Dariusz Makosz pełnił funkcję członka zarządu Idea Banku od stycznia 2013 r., w ostatnich latach nadzorował pion sprzedaży. Do banku dołączył w 2011 r. i był dyrektorem zarządzającym. Wcześniej pracował w innych spółkach, takich jak Expander i Open Finance, w których szefem był Jarosław Augustyniak, współtwórca i wieloletni prezes Idea Banku (zrezygnował nagle jesienią ubiegłego roku).
Idea Bank podawał, że Makosz ma „bogate doświadczenie zawodowe w obszarze sprzedaży, zdobyte w spółkach z branży pośrednictwa finansowego oraz w bankowości”. Zajmując stanowiska kierownicze w strukturach sprzedaży był odpowiedzialny za tworzenie, rozwój oraz zarządzanie sieciami sprzedaży, jak również opracowywanie i wdrażanie strategii oraz planów sprzedażowych. Przed dołączeniem do Idea Banku jako dyrektor zarządzał siecią sprzedaży oraz wdrażał rozwiązania produktowe w Getin Noble Banku.
Przyczyną odwołania Makosza – jak podał Idea Bank - jest utrata do niego zaufania. Biorąc pod uwagę jego funkcję i nadzorowanie pionu sprzedaży, można łączyć tę sprawę z dużym udziałem banku w pośredniczeniu w sprzedaży obligacji GetBacku. Wielu obligatariuszy tego windykatora, będącego od maja w postępowaniu układowym, skarżyło się, że bankierzy Idea Banku oferowali im te papiery zapewniając o ich bezpieczeństwie. Niektórzy obligatariusze twierdzili też, że bankierzy Idea Banku porównywali obligacje GetBacku do lokat a nawet przywoływali Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
W oddzielnym komunikacie Idea Bank poinformował, że rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu ze skutkiem na 25 czerwca złożyła Aneta Skrodzka-Książek. W tym przypadku nie podano przyczyny. Skrodzka-Książek nadzorowała departamenty compliance (zgodności z regulacjami) oraz ryzyka operacyjnego. Funkcję członka zarządu pełniła od lipca 2015 r. Wcześniej pracowała m.in. w KPMG i Nordea Banku Polska. Zasiadała też w nadzorcze licznych spółek z grupy Leszka Czarneckiego, głównego akcjonariusza Idea Banku. Przed powołaniem na stanowisko członka zarządu Idea Banku pełniła funkcję dyrektora zarządzającego departamentami: nadzoru nad spółkami zależnymi, ryzyka operacyjnego oraz compliance w Idea Banku.
Na koniec roku Makosz miał 899 tys. akcji Idea Banku stanowiących równo 1 proc. kapitału tej spółki. To stosunkowo niewiele, ale w porównaniu do free-floatu (14 proc.) i niewielkich obrotów, może być to pakiet, którego upłynnienie mogło by mieć znaczenie dla kursu. A notowania banku już są pod mocną presją. Od początku roku kurs spadł aż o 72 proc., do obecnych 6,48 zł, co jest najniższym poziomem w historii notowań banku. Jest obecnie wyceniany na zaledwie 510 mln zł, wskaźnik C/Wk wynosi tylko 0,21 (oznacza to, że wycena rynkowa stanowi zaledwie 21 proc. kapitału utrzymywanego przez bank).