Reklama

Polacy szturmem ruszyli po hipoteki

– Można się spodziewać, że popyt na kredyty mieszkaniowe jeszcze wzrośnie. Po pierwsze, ze względu na sezonowość rynku, a po drugie, z powodu niskich stóp procentowych, które czynią ofertę hipoteczną atrakcyjną i jednocześnie zniechęcają do lokowania pieniędzy na depozytach – mówi Daniel Iwin, kierujący wydziałem oferty kredytów hipotecznych w mBanku.

Publikacja: 09.04.2021 05:05

Polacy szturmem ruszyli po hipoteki

Foto: Adobestock

Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że w marcu popyt na te kredyty urósł rok do roku aż o 37 proc. (pod względem wnioskowanych kwot kredytów). Znamienne jest to, że wreszcie mocno rośnie liczba osób wnioskujących o kredyt mieszkaniowy, a nie tylko średnia jego wartość. W marcu wnioski złożyło 56,1 tys. klientów, o 35 proc. więcej niż rok temu. Ostatnio więcej było dziesięć lat temu. W porównaniu z lutym br. liczba wnioskujących urosła o 19 proc., a wobec minimum z kwietnia 2020 r. – aż o 102 proc.

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Banki
BNP Paribas BP: główny akcjonariusz zmniejsza zaangażowanie do 75 proc.
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Banki
BNP Paribas chce mieć milion nowych klientów. I obiecuje podwojenie dywidendy
Banki
Perspektywy bankowości prywatnej w Polsce. AI lepiej dopasuje usługi?
Banki
Banki liczą na więcej milionerów i sukcesji
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Banki
Ważna zmiana w zarządzie BGK
Banki
VeloBank może przejąć część detaliczną Citi Handlowego
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama