Kolejne rekordy frankowych statystyk

W listopadzie w polskich sądach zapadło 440 wyroków w sprawach dotyczących hipotek frankowych – wynika z danych kancelarii Votum Robin Lawyers reprezentującej kredytobiorców.

Publikacja: 07.12.2021 05:25

Kolejne rekordy frankowych statystyk

Foto: Adobestock

To nowy rekord, dotychczasowym było 410 orzeczeń odnotowanych w październiku. Ostatnio niemal z miesiąca na miesiąc liczba ta rośnie, jeszcze we wrześniu wyroków było 300, w I półroczu zaś zwykle po 150–200 miesięcznie.

Od początku stycznia do końca listopada kancelarii Votum udało się dotrzeć do blisko 2,1 tys. rozstrzygnięć we frankowych sprawach. – Patrząc przez pryzmat ostatnich miesięcy, można założyć, że końcówka tego roku w zakresie spraw frankowych będzie bardzo intensywna. Rekordowe liczby pojawiających się rozstrzygnięć, utrzymujący się bardzo wysoki odsetek spraw wygrywanych przez kredytobiorców i kolejne orzecznictwo TSUE mogą zachęcić osoby niezdecydowane lub mające wątpliwości do podjęcia czynności. Zatem oprócz utrzymującej się tendencji zapadających wyroków możemy się spodziewać zwiększonej liczby nowych powództw – uważa mec. Wojciech Bochenek z Kancelarii Bochenek i Wspólnicy, która obsługuje kredytobiorców.

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Banki
Wzrost kredytów uratuje zyski banków?
Banki
PKO BP liczy na dwucyfrowy wzrost inwestycji w II połowie roku
Banki
PKO BP zarobił więcej od oczekiwań i pobił swój rekord
Banki
PKO BP miał 2661 mln zł zysku netto, 19,9% ROE w II kw. 2025 r.
Banki
Rekomendacja dla Santander BP: możliwy wzrost ceny
Banki
BNP Paribas zaskoczył rynek. Kwartalny zysk blisko rekordu