Budownictwo

BBI Development: Ruszyła sprzedaż Rezydencji Foksal

60-80 mln zł zysku brutto ze sprzedaży przynieść ma projekt Rezydencja Foksal. To ekskluzywna kamienica w Warszawie, która powstaje na miejscu zburzonego kina Skarpa.

Michał Skotnicki, prezes BBI Development

Foto: GG Parkiet, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Choć oficjalnie kampania sprzedażowa apartamentów i powierzchni komercyjnych powstających w kamienicy nie została jeszcze rozpoczęta, to około jedna trzecia apartamentów w Rezydencji została już sprzedana lub zarezerwowana.

– Realizujemy najbardziej luksusową inwestycję w Warszawie, ponadto obecnie nie mamy praktycznie żadnej konkurencji mieszkań z najwyższej półki – tłumaczy duże zainteresowanie inwestycją Michał Skotnicki, prezes BBI Development. Przeszkodą nie są ceny wynoszące od 22 do 30 tys. zł za mkw. W sześciopiętrowym budynku powstanie 30 apartamentów oraz biura i lokale użytkowe – w sumie 7,8 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Kamienicę buduje za 38,5 mln zł firma Karmar, będąca częścią koncernu Bouygues. Obiekt ma być gotowy do połowy 2011 r. W II połowie 2011 r. deweloper wykaże więc pierwsze zyski z tej inwestycji. W bieżącym roku BBI Development zaksięguje za to przychody ze sprzedaży mieszkań w Domu na Dolnej, zlokalizowanym na warszawskim Mokotowie.

Deweloper powinien też zrealizować pierwsze zyski z dwóch warszawskich inwestycji komercyjnych. Chodzi o centrum handlowo-biurowe przy placu Unii Lubelskiej oraz projekt na terenie fabryki wódek Koneser. BBI Development chce sprzedać udziały w spółkach realizujących obie inwestycje. Współinwestorem pierwszego projektu ma być Liebrecht & Wood.


Wideo komentarz