REKLAMA
REKLAMA

Firmy

O sukcesie spółki w dużej mierze decyduje strategia

Na V Kongresie CFO Spółek Giełdowych organizowanym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych dyskutowano m.in. o konkurencyjności finansowej polskich firm.

W Jachrance odbywa się piąta już edycja Kongresu CFO Spółek Giełdowych organizowanego przez SEG.

Foto: Archiwum

Na Kongresie CFO Spółek Giełdowych dyskutowano m.in. na tematy związane z konkurencyjnością finansową firm, umiędzynarodowieniem biznesu, roli CFO w kreowaniu wartości spółki oraz strategiach zarządzania ryzykiem walutowym. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. „Parkiet" jest patronem medialnym kongresu.

Finanse są kluczowe

W pierwszej kolejności uczestnicy Kongresu zastanowili się nad tym, jakie praktyki zarządcze spółka powinna stosować, by osiągać sukces w biznesie. Badania Harvard Business wykazują, że zastosowanie czterech najważniejszych praktyk daje 95-proc. prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu w biznesie. Pierwszym czynnikiem, bez którego żadna firma nie odniosłaby sukcesu, jest strategia. Kolejnym jest wdrażanie tej strategii. Inne ważne praktyki to stosowanie kultury organizacyjnej opartej na współpracy oraz działanie w odbiurokratyzowanej strukturze organizacyjnej. Sukces trudno będzie osiągnąć bez kompetentnego przywództwa, umiejętności skupiania talentów, umiejętności wprowadzania innowacji oraz zdolności do przeprowadzania fuzji i przejęć. Po umiejętnym wdrożeniu tych praktyk konkurencyjność firm powinna wzrosnąć. W jaki sposób zatem polskie spółki powinny definiować swoją konkurencyjność finansową?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA