REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Akcje Mabionu mają szanse na duże zwyżki

Zdaniem analityków ING Securities MabionCD20 trafi na rynek Unii w I kwartale 2018 r. Rok później lek biopodobny ma zadebiutować w USA.
Foto: GG Parkiet

W poniedziałek akcje biotechnologicznego Mabionu drożały nawet o 18,4 proc., do 72 zł. Inwestorzy z entuzjazmem zareagowali na rekomendację „kupuj" wydaną przez analityków ING Securities. Zdaniem ekspertów akcje Mabionu są warte 100 zł.

Kto pierwszy, ten lepszy?

Spółka jest coraz bliżej ukończenia badań nad lekiem biopodobnym do MabThery – który stosowany jest w leczeniu głównie reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), białaczek i chłoniaków. Wartość globalnego rynku szacowana jest na około 7 mld CHF.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA