Firmy

JR Holding zgłasza giełdowe aspiracje

Na przełomie I i II kwartału 2017 r. spółka planuje złożyć prospekt emisyjny w związku z zamiarem przejścia z NewConnect na rynek główny GPW.

O giełdowych aspiracjach spółka, działająca na rynku nieruchomości komercyjnych, a od niedawna także w sektorze OZE, poinformowała przy okazji publikacji strategii na lata 2016-2017. Fundamentem działalności JR Holding - zgodnie ze strategią - pozostanie nabywanie i wynajmowanie nieruchomości komercyjnych, które będą uzupełnione inwestycjami w OZE oraz projekty inwestycyjno-budowlane. Spółka będzie również chciała kontynuować ekspansję na rynku budowy biurowców klasy A oraz w zakresie budownictwa mieszkaniowego. - Przeprowadzana przez nas zmiana profilu działalności na inwestycyjny ma na celu dostosowanie spółki do bardzo dynamicznego rozwoju podmiotów wchodzących w skład naszej grupy. Chcemy konsekwentnie zwiększać wartość aktywów i osiągać jeszcze lepsze wyniki finansowe. Podejmowane działania powinny pozwolić nam przenieść notowania akcji spółki na rynek regulowany GPW - wyjaśnia January Ciszewski, JR Holding.

Spółka prowadzi obecnie zaawansowane negocjacje w zakresie nabycia atrakcyjnych nieruchomości komercyjnych oraz finalizuje transakcję sprzedaży posiadanej przez spółkę zależną galerii Ramzes w Zielonej Górze. Plany JR Holding zakładają, że do końca 2017 r. wartość portfela nieruchomości komercyjnych należących do całej grupy sięgnie 200 mln zł netto.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.