REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Młodzi ożywią handel sztuką

Zarobi ten, kto złamie schematy.

Obraz Grzegorza Klimka wybrano na pierwszą międzynarodową aukcję polskiej sztuki.

Foto: Archiwum

Pozytywnie zmienia się jakość krajowego rynku sztuki. Młodzi wchodzą na ten rynek z nowymi inicjatywami, które mogą odmienić handel. Tydzień temu pisałem o nowych międzynarodowych targach sztuki, które odbędą się w kwietniu w Warszawie (www.art-fair.pl). Teraz nowy dom aukcyjny Art in House ujawnił termin aukcji polskiej młodej sztuki w Brukseli. Jakby tego było mało, rośnie popyt, rosną ceny. To zachęca właścicieli do wypuszczania na rynek nieznanych wcześniej skarbów dawnej sztuki.

Warszawski dom aukcyjny Art in House (www.artinhouse.pl) powstał w kwietniu 2015 r. i zorganizował dotychczas sześć aukcji. Teraz 2 lutego wspólnie z belgijskim domem aukcyjnym The Bru Sale (www.thebrusale.com) zorganizuje aukcję 173 prac młodych polskich artystów. Aukcja odbędzie się 2 lutego w Brukseli, obrazy można licytować także na portalu Artinfo.pl (www.artinfo.pl).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA