Technologie

CD Projekt wyda 35 mln USD na promocję „Wiedźmina 3”

Giełdowy producent gier komputerowych rozkręca działania marketingowe przed majową premierą „Wiedźmina 3”.
Foto: spółka

CD Projekt miał w 2014 r., na poziomie grupy, 96.2 mln zł przychodów wobec 142,2 mln zł rok temu. – Sprzedaliśmy udziały w Cdp.pl – wyjaśnia spadek obrotów Piotr Nielubowicz, wiceprezes spółki odpowiedzialny za finanse. Przypomina, że w 2013 r. Cdp.pl miał ponad 60 mln zł przychodów.

W 2014 r. przychody spółki z segmentu produkcji gier wyniosły 32,8 mln zł wobec 23,6 mln zł. – Poprawa to m.in. efekt rozkręcającej się sprzedaży do dystrybutorów produktów towarzyszących „Wiedźminowi 3", którego premiera planowana jest na 19 maja. Nielubowicz zwraca uwagę na rosnące koszty w tym obszarze co związane jest m.in. z rosnącą aktywnością marketingową przed premierą. Do 73,6 ml zł z 63,8 mln zł wzrosły przychody z dystrybucji gier w postaci cyfrowej (GOG.com). Pion zarobił netto 7,1 mln zł wobec 9,5 mln zł rok wcześniej, mimo że prowadził spore inwestycje związane m.in. z rozwojem platformy GOG Galaxy. Całą grupa miała w 2014 r. 5,2 mln zł zysku netto wobec ponad 14 mln zł rok wcześniej. Na koniec grudnia CD Projekt, na poziomie skonsolidowanym, miała 37,1 mln zł gotówki wobec 40,5 mln zł rok temu. – Nie potrzebujemy zaciągać dodatkowych kredytów – podkreśla Nielubowicz. Twierdzi, że firma ma niewykorzystane linie kredytowe na kwotę 32 mln zł.

CD Projekt zakończył już kompletowanie listy dystrybutorów na potrzeby sprzedaży „Wiedźmina 3". – Nasza gra będzie dostępna w pudełkach aż w 109 krajach – chwali się Adam Kiciński, prezes spółki. Zapowiada kontynuowanie działań marketingowych towarzyszących temu tytułowi. – Planujemy wydanie kolejnych komiksów z naszym bohaterem, Pierwsza część sprzedała się bardzo dobrze – mówi. Podobnie dobrze sprzedawała się gra planszowa. W styczniu CD Projekt wypuścił też grę mobilną osadzoną w świecie Wiedźmina. – Mimo że traktujemy ten obszar jak eksperyment to grę ściągnęło już 1,4 mln fanów. Wciąż jednak uczymy się tego rynku. Chcemy zwiększać naszą obecność w tym segmencie – wskazuje prezes. Sygnalizuje, że w przyszłości CD Projekt zamierza wypuszczać kolejne tytuły mobilne.

Giełdowa spółka przykłada bardzo dużą wagę do promocji „Wiedźmina 3". – Nasz tytuł zdobył już ponad 200 nagród. To chyba rekord świata jeśli chodzi o tytuł, który nie został jeszcze wydany – mówi ze śmiechem Kiciński. Szacuje, że łączne nakłady na marketing sięgnąć 35 mln USD. Działania będę obejmowały też telewizję. Działania skumulują się na kilka tygodni przed premierę. Kiciński zdradza, że budżet promocyjny „Wiedźmina" miał wartość 2,5 mln USD. W przypadku „Wiedźmina 2" było to już 10 mln USD.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.