Firmy

Integer.pl chce konsolidować rynek i posłać InPost na giełdę

InPost zdobył właśnie kontrakt na 200 mln zł. Nie spoczywa jednak na laurach. Zgłasza chęć przejęcia PGP i Inforsysu, a w ramach dalszej ekspansji ma zadebiutować na warszawskim parkiecie.
Foto: GG Parkiet

Integer.pl, jedna z najszybciej rozwijających się spółek na polskiej giełdzie nie zwalnia tempa. InPost, podmiot zależny giełdowego operatora podpisał właśnie umowę o współpracy z Polską Grupą Pocztową. Dzięki temu przychody całej grupy wzrosną o 100 mln zł rocznie. To aż 36 proc. ubiegłorocznych przychodów Integer.pl.

Masowa korespondencja

Współpraca operatorów pocztowych ma polegać na obsłudze korespondencji polskich sądów i prokuratur. Głównym konkurentem PGP w przetargu na obsługę sądownictwa była Poczta Polska. Niezależny operator złożył ofertę niższą o ponad 84 mln zł od byłego monopolisty, a zwycięstwo PGP branża okrzyknęła historycznym wydarzeniem. Cały dwuletni kontrakt, który wejdzie w życie w styczniu 2014 r., warty jest ok. 500 mln zł. PGP dostarczy w tym czasie 100 mln przesyłek. Integer zajmie się przyjmowaniem i doręczeniem przesyłek oraz zwrotem przesyłek niedoręczonych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.