Banki
Oczekujemy lekkiego wzrostu zysku brutto w polskim sektorze bankowym, gdzie słaby wynik na działalności podstawowej zostanie zrekompensowany przez niższe saldo rezerw oraz koszty operacyjne. Oczekujemy, że z Polski wynikami wyróżni się BZ WBK, Pekao (głównie na zyskach jednorazowych), zaś z zagranicy OTP Bank.
Usługi finansowe
Oczekujemy poprawy wyników w PCM oraz Kruku. Z drugiej strony pod presją znajdą się wyniki PZU ze względu na wyższe odszkodowania oraz Skarbca, gdzie nadal nie będzie opłaty zmiennej.
Paliwa, Chemia
Rafinerie utrzymają solidne wyniki mimo spadku marż, co będzie pochodną wysokich wolumenów na rynkach lokalnych, wzrostu dyferencjału Ural/Brent oraz sprzyjającego kursu USD/PLN. Pozytywnego zaskoczenia upatrujemy także w PGNiG (atrakcyjna marża na obrocie, wolumeny w dystrybucji) oraz w Grupie Azoty (m.in. oszczędności na kosztach gazu).
Energetyka
Spadek cen energii najbardziej zainfekuje wyniki PGE (dodatkowym obciążeniem będą niższe wolumeny) i CEZ, aczkolwiek w tym drugim przypadku kluczowa będzie rekomendacja dywidendy, która w zeszłym roku pojawiła się wraz z raportem za I kwartał. Generalnie wykonanie rocznych prognoz EBITDA w sektorze, licząc od początku roku, sięgnie 30 proc.
Górnictwo, Metale
Bez odpisów nominalne wyniki KGHM i LWB będą lepsze niż w IV kwartale. Na poziomie operacyjnym niższe ceny surowców i niższy wolumen sprzedaży negatywnie wpłyną na dynamiki q/q.