Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zdaniem analityków wśród spółek przemysłowych można znaleźć wiele atrakcyjnie wycenianych walorów, mających jednocześnie potencjał do poprawy notowań.
Tempo wzrostu wielkości produkcji, liczby nowych zamówień krajowych i eksportowych w czerwcu było najwyższe od kilku miesięcy. – Z punktu widzenia krajowego przemysłu kluczowe są tendencje globalne. Pomimo ryzyk związanych z Brexitem koniunktura na polskich rynkach eksportowych utrzymuje się na przyzwoitym poziomie, a portfel zamówień eksportowych na wyroby polskiego przemysłu rośnie w solidnym tempie – wskazuje Adam Antoniak, ekonomista Banku Pekao. – Osłabienie złotego oraz rosnący poziom sprzedaży powinny sprzyjać przychodom firm przemysłowych i poprawie wyników finansowych, pomimo pojawiającej się presji na wzrost kosztów, która na chwilę obecną pozostaje umiarkowana – dodaje. W związku z tym zapytaliśmy analityków, które spółki z sektora prezentują się najatrakcyjniej, jeśli wziąć pod uwagę perspektywy i wyceny.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Do końca lat 20 w Polsce pojawią się wielkoskalowe magazyny energii w liczbie, która będzie miała już odzwierciedlenie i wpływ na system energetycznych. Dzięki pomocy publicznej dla tej technologii w postaci wygranych aukcji rynku mocy pojawi się co najmniej 4,5 GW mocy.
Globalny rynek kosmiczny mocno rośnie. Przykłady Creotechu, Scanwaya, Vigo czy SatRev pokazują, że firmy znad Wisły z powodzeniem mogą realizować duże i trudne projekty. Mimo iż otoczenie rynkowe dla tej branży w Polsce nadal pozostawia wiele do życzenia.
90-dniowy rozejm w wojnach celnych miał przynieść 90 umów gospodarczych z innymi krajami. Jak na razie zostały podpisane dopiero trzy, a przedstawieciele administracji Trumpa liczą na zawarcie kilkunastu. Proces negocjowania ceł okazał się trudniejszy niż myślano.
Pomimo dużej zmienności pierwsze sześć miesięcy roku przyniosło solidne zwyżki na wielu giełdach świata. Kolejne dwa kwartały nie zapowiadają się więc źle.
Pierwsza połowa 2025 roku pozytywnie zaskoczyła inwestorów handlujących na warszawskiej giełdzie. Nie brakowało spółek, których akcje przyniosły ponadprzeciętnie wysokie zyski.
Mimo kontynuacji trendu wzrostowego na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których notowania obrały przeciwny kierunek, przynosząc posiadaczom ich akcji w bieżącym roku niemałe straty.