Analitycy typują spółki zagraniczne

Giełdowi eksperci wskazali spółki z rynków zagranicznych, które mają obiecujące perspektywy. Na kogo stawiają w tym tygodniu?

Publikacja: 15.06.2017 12:35

Analitycy typują spółki zagraniczne

Foto: Bloomberg

Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym lub spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Krzysztof Borowski, ekspert IBiUG SGH

TYP: Industrial Macchine Automatiche

Cena akcji kontynuuje trend wzrostowy – doszło do wybicia powyżej oporu na 82,80 euro – sygnał kupna. Kolejny target wynikający z zasięgu Fibonacciego to 87,90 zł. Cena wybiła się powyżej górnej wstęgi Bollingera. Na wskaźnikach i oscylatorach obowiązują wskazania kupna – MACD (zakręca w górę ponad linią zero), ROC i Stochastic. Wskaźniki wolumenowe sygnalizują silny napływ środków na rynek tego waloru: Akumulacja/Dystrybucja oraz A/D Chaikna rośnie.

Łukasz Zembik, Manager ds. Rynku OTC oraz Projektów Szkoleniowych w TMS Brokers

TYP: BASF

Firma BASF zaprezentowała świetne wyniki za I kwartał 2017 r. Większość wskaźników okazała się lepsza w porównaniu do okresu sprzed roku. Sprzedaż wzrosła o 19 proc., wskaźnik EBITDA o 25 proc., zysk netto o 23 proc. Na wykresie prawdopodobnie obserwujemy zakończenie lokalnej korekty. Trwała ona od kwietnia do końca maja swoją rozpiętością jest łudząco podobna do korekty sprzed roku (maj - czerwiec 2016 r.). Korekta spadkowa w trendzie wzrostowym zakończyła się po napotkaniu dolnego ograniczenia kanału. Obecnie obserwujemy wybicie górą z flagi, która należy do jednej z formacji kontynuacji trendu. Scenariuszem bazowym są dalsze wzrosty na walorach spółki.

Mateusz Groszek, analityk Admiral Markets

TYP: Apple

Apple Inc., każdy z nas zna logo tej firmy, natomiast inwestorzy na pewno kojarzą ticker. W ostatnim czasie wzbudza bardzo dużo emocji, akcje firmy rosną jak na drożdżach. Gigant z Cupertino uważany jest za jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie, a jego akcje zaliczane są do grupy FANG (Facebook, Apple, Netflix oraz Google), czyli najbardziej zyskujących na wartości spółek technologicznych. Inwestorzy oraz konsumenci czekają z niecierpliwieniem na odsłonę kolejnego modelu telefonu iPhone. Najnowszy model ma ukazać się we wrześniu, otrzyma numer 8, a razem z nim prawdopodobnie ukażą się dwa inne modele – iPhone 7S oraz iPhone 7S Plus. Czy wszystko pójdzie z planem? To się dopiero okaże, ale spoglądając na poprzednie premiery, obecna powinna odbyć się właśnie we wrześniu. Sytuacja finansowa ma się dobrze, spółka utrzymuje bardzo dużą płynność, zapasy Apple rozchodzą się w bardzo szybkim tempie. Zaskakuje również marża netto, która jest utrzymana na poziomie 20 proc., inne przedsiębiorstwa z tego segmentu utrzymują marżę na poziomie 3 proc. Zwrot z kapitału własnego to 35 proc., co daje wynik o 5 razy wyższy od branży. Reasumując, sytuacja finansowa należy do jednych z lepszych, a perspektywa wzrostu jest obiecująca. Jedynym minusem może okazać się cena akcji do przychodów przedsiębiorstwa. Wskaźnik P/E znajduje się na poziomie 17, co wskazuje na bardzo drogie akcje. Od początku roku spółka dała zarobić inwestorom ponad 20 proc., jest to bardzo dobry wynik. Z kolei w poprzednim tygodniu notowania akcji spadły z 155 USD za jedną akcję do 140 USD. Kurs akcji zatrzymał się na tygodniowym wsparciu 140-143 USD. Na chwile obecną nie ma obaw o dalszą wyprzedaż, a dobra sytuacja spółki powinna sprzyjać dalszym wzrostom i powrotowi w okolicę 155 USD.

Analizy rynkowe
Bessa w pełnej okazałości
Materiał Promocyjny
Monika Kania: Wzmacniamy obecność na rynkach
Gospodarka krajowa
Stopy nie muszą przewyższyć inflacji, żeby ją ograniczyć
Analizy rynkowe
Spadki na giełdach boleśnie uderzają w portfele miliarderów
Analizy rynkowe
Dywidendy nie takie skromne
Materiał Promocyjny
ESG w Logistyce - budowanie zrównoważonych praktyk biznesowych
Analizy rynkowe
NewConnect: Liczba debiutów wyhamowała
Analizy rynkowe
Jesteśmy na półmetku bessy. Oto trzy argumenty