Statystyczne podsumowanie tygodnia na GPW

20 spółek z ponad 10-proc. stratą, 10 spółek z krzyżem śmierci i 41 z rocznym minimum – tak wyglądają liczby dla ostatnich pięciu sesji. Jakie jeszcze sygnały techniczne pojawiły się na wykresach?

Publikacja: 23.10.2017 09:37

Statystyczne podsumowanie tygodnia na GPW

Foto: materiały prasowe

W trzecim tygodniu października tylko 2 spółki zanotowały wzrost kursu akcji powyżej 10 proc. (mowa o spółkach niegroszowych, o średniej, 50-sesyjnej płynności powyżej 1000 akcji). Były to firmy: Muza i Esotiq. Z kolei stratę przekraczającą -10 proc. zanotowało aż 20 spółek, w tym m. in. Braster, Sfinks, Unimot i Medicalgorithmics. Krótkoterminowa formacja złotego krzyża (średnia krocząca z 10 sesji przebiła od dołu 20-sesyjną) pojawiła się na wykresach 37 spółek, w tym m. in. BZ WBK, Mennicy i Pekao. Analogiczny krzyż śmierci pojawił się na wykresach 50 spółek, w tym m. in. CCC, Forte i Mabionu.

Sprawdź narzędzie do analizy technicznej na parkiet.com

W strefie wykupienia, mierzonej przekroczeniem przez 14-sesyjny oscylator RSI poziomu 70 pkt, znalazło się 6 spółek, a w strefie wyprzedania (RSI14 poniżej 30 pkt) aż 41 firm.

Długoterminowy złoty krzyż (skrzyżowanie średnich kroczących z 50 i 200 sesji) pojawił się tylko na wykresach Alior Banku i Votum. Analogiczny krzyż śmierci widoczny jest natomiast na wykresach 10 spółek, m. in. Helio, Oponeo.pl i Pekao.

Roczne maksima notowań wyznaczyło 12 spółek, a roczne minima 41 spółek. Pełne listy firm z poszczególnymi sygnałami i statystykami znajdują się w tabeli.

Analizy rynkowe
Giełdowe rekiny są coraz grubsze. Założyciel Dino odskoczył całej reszcie
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Analizy rynkowe
Polski rynek wciąż zyskuje bez euforii wśród inwestorów
Analizy rynkowe
Lokomotywy z indeksu mWIG40 dały zarobić
Analizy rynkowe
Ewolucja protekcjonizmu od Obamy do Trumpa 2.0
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Analizy rynkowe
Czy Trump chce wyrzucić Powella, czy tylko gra na osłabienie dolara?
Analizy rynkowe
Czy należy robić odwrotnie niż radzi Jim Cramer?