Zagraniczna Spółka Dnia

Stabilnie na trudnym rynku

PepsiCo. Producent napojów oraz słonych przekąsek pokazał po III kw. wyniki lepsze od prognozowanych przez ekspertów. Spółka kusi również inwestorów bogatą historią wypłaty dywidend oraz wejściem w biznes ekologicznych przekąsek.
Foto: Bloomberg

W III kw. PepsiCo wypracowało 20,2 mld dolarów przychodów, co jest wynikiem o 11,6 proc. lepszym niż ten z ubiegłego roku. Analitycy spodziewali się, że wartość ta sięgnie 19,4 mld dolarów. Zysk netto spadł natomiast o 3 proc., do 2,2 mld dolarów. Z kolei w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku firma osiągnęła 54,2 mld dolarów przychodów, o 13,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. Zysk netto urósł o 19,2 proc., do 6,3 mld dolarów.

Wyniki są głównie zasługą dobrej kondycji biznesu związanego ze sprzedażą napojów w Ameryce Północnej oraz produkcji słonych przekąsek. Zdaniem przedstawicieli PepsiCo w USA i Kanadzie widać rosnącą sprzedaż napojów do restauracji, na stadiony czy uniwersyteckie kampusy. Z kolei jeśli chodzi o przekąski, spółka zauważyła, że pandemia nie zmieniła znacząco przyzwyczajeń zakupowych klientów, dzięki czemu zwiększono udział w rynku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.